Samarbetspartners 2018

Samarbetspartners 2018

Här följer en förteckning över golfbanor där du kan spela en gång under säsongen till 50% av greenfee

Osakaskentät 2018 (ilmoitetut muutokset tummalla)

Yhteystietoryhmän nimi: 

Pietarsaari/JPG                           Anders Sandlin                           jpg@jpggolf.fi

Kauhajoki                                     Erkki Lehtola                               erkki.lehtola@botniagolf.fi

Kalajoki                                        Esa Takala                                   esa.takala@kalajokigolf.fi

Pietarsaari/Remson                  Gustav Segerstam                     gsegerst@gmail.com

Ähtäri                                           Aimo Tupamäki                         ahtaringolf@ahtaringolf.fi

Härmä                                          Jan-Erik Hagfors                         jan-erik.hagfors@harmankuntokeskus.fi

Kokkola                                        Janne Vähäkangas                     janne.vahakangas@kokkolangolf.fi

Vuokatti/Katinkulta                   Jari Koivusalo                              jari.koivusalo@holidayclub.fi

Vaasa                                           Joonas Nieminen                       joonas.nieminen@vag.fi

Siikajoki/Raahe                          Juha Kaijankoski                         juha.kaijankoski@efora.fi

Oulu/Sankivaara                        Jukka Rissanen                           jukka.rissanen@oulugolf.fi

Seinäjoki                                      Jyri Sarvikas                                jyri.sarvikas@ruuhikoskigolf.fi

Vöyri                                            Christer Kattil                            ck@scandinet.fi

Nivala                                           Mika Takanen                             mika.takanen@nivalanseudungolf.fi

Kemi                                             Osmo Happonen                        osmohapponen2@gmail.com

Kuortane                                      Pauli Lampinen                           pauli.lampinen@kuortanegolf.fi

Oulu/Virpiniemi                          Petri Heikkinen                           petri.heikkinen@virpiniemigolf.fi

Rovaniemi                                   Pia Lillberg                                  pia.lillberg@santaclausgolfclub.fi

Lappajärvi                                    Sami Suomela                             sami.suomela@jgs.fi

Kajaani                                         Seppo Räisänen                         seppo.raisanen@srr-yrityspalvelut.fi

Pyhäjärvi                                      Tapani Röytiö                             tapani.roytio2@gmail.com

Virrat                                            Tapio Varis                                  tapio.varis@golfvirrat.fi

Tornio                                          Jukka Ryhänen                          toimisto@torniogolf.fi

Kuusamo har gått i konkurs och läget är tillsvidare oklart med dem.

Bennäsvägen 415
68910 Bennäs

Tel: 050-5338733
Fax: 06-7236803

@: gsegerst(a)gmail.com